Reklamverenler Instagram’ı Snapchat’e Tercih Ediyor

Reklamverenler Instagram'ı Snapchat'e Tercih Ediyor

207

Snapchat ve Instagram arasındaki devam eden savaşta, reklamverenler de yarışıyor. Ve reklamverenler Instagram’dan daha çok hoşlanıyor gibi görünüyor.


Snapchat, 150 milyon kadar aktif kullanıcı barındırıyor. Başlıca rakibi Instagram, 400 milyonun üzerinde kullanıcıya ev sahipliği yapıyor. Ancak küçük beyaz hayalet için tek tehdit bu olmayabilir.

RBC Capital Markets’in  Ad Age Magazine ile ortaklaşa yürüttüğü son araştırmalara göre, reklamverenler Snapchat’e Instagram’dan çok daha az motive olmuş durumda. Ankete katılan 1.600 pazarlamacının % 65’i Instagram’da en çok reklamcılıkla ilgilenen ilan ederken% 40’dan daha azı Snapchat’a yatırım yapmayı düşünüyor.

Pazarlamacıların Snapchat’la ilgili endişeleri her zaman aynı: ROI algısı eksikliği (belirli platformlardan yeteri kadar geridönüş alamama), analitik olmaması ve kullanıcılardan etkilenme azlığı. Ve şirket şu ana kadar bunları ele alamadı. Öte yandan Facebook’un sahip olduğu Instagram, Facebook’un Reklam Yöneticisi ile olan ilişkisinin faydalarını anladı; Ve pazarlamacılara ölçüm metriklerinin sağlanmasının önemini hissettirdi.

Snapchat’ın henüz olması gereken başarılı bir şirket olmamasının ana nedenleri bu şekilde.

Snapchat’in mobil sistemi çok kastığını ve gereksiz şeyler barındırdığını düşünüyorum. Instagram daha stabil bir şekilde kullanım sunuyor. Bana sorarsanız Instagram daima bir adım önde olarak Snapchat’i ilerleyen dönemlerde bitirir. Facebook işini biliyor.

Yorumlar