Gizliliğinizi korumak için ucuz VPN hizmeti kullanmak kötü fikir!

472

Dün, ABD Kongresi tüketicileri, müşterilerin kişisel verilerini toplamak ve satmak isteyen ISS’lerden tüketicileri korumak için tasarlanan Obama yönetiminin yönergelerini geri almak lehinde oy kullandı.


Bu bilgi ancak internet tarama geçmişi ve arama verileri ile sınırlı değildir. Bu, muhtemelen üçüncü taraf kurumsal menfaatleri tarafından internet kullanıcılarını izlemek ve ilgili reklamları enjekte etmek için kullanılır.

Bir havaalanında veya otelde Wi-Fi kullanıyorsanız, bir VPN sizi ölçülebilir derecede daha güvenli hale getirecektir. Ancak bir uyarı var. VPN için ne kadar ödeme yaparsınız? Ayakkabı, dizüstü bilgisayar ya da araba gibi bu şeylerden biridir – gerçekten de ucuz olmamalısınız.

Özel İnternet Erişimi veya Ghost VPN gibi daha önce kullandığım iki hizmet gibi üstün özellikli bir VPN hizmeti ile çok şey elde edersiniz. Güvenilir ve hızlı servis alırsınız. İşler yanlış giderse, genellikle yardıma ihtiyacı olan müşteri hizmetleri var.


Ancak, bu alanda çok fazla rakip VPN servisleri mevcut. Birkaçını denedim. Genellikle berbatlar.

Unutmayın, bir VPN kullandığınızda, esasen bir üçüncü şahıs tarafından kontrol edilen bir aracı bilgisayar aracılığıyla tüm ağ trafiğinizi itmeye razı oluyorsunuz demektir. Bunu bilerek, gece gündüz operasyonuna güvenir misin? Yoksa iyi bir şöhrete sahip ve iyi kurulmuş bir şirketten yararlanmayı seçer misin?

O halde, açıkçası, her ne pahasına olursa olsun kaçınılması gereken özgür olanlar var.Yeni başlayanlar için, hizmet kalitesi ile hiçbir şey garanti etmezler. Ancak diğerleri, hizmeti bir abonelik ücreti ile değil, trafiğinize enjekte ederek para kazandırır.

“Unutmayın, eğer ürün için para ödemiyorsanız, ürün sizsiniz.”

Bu kuralın en büyük istisnası, Opera’nın bir parçası olan SurfEasy tarafından güçlendirilmiş VPN’dir ve bunu yeterince tavsiye edemem.

Kısacası birçok VPN sizin için iyi olur, ancak zor kazanılan nakitlerinizi harcamadan önce kendi araştırmanızı yapmaktan çekinmeyin.

Yorumlar