Facebook Messenger’da “Canlı Konum” Paylaşın!

Facebook Messenger'da "Canlı Konum" Paylaşın!

220

Konumunuzu paylaşmak, onu kimlerin görebileceğini kontrol ettiğinizde yararlı olabilir. Bu yüzden Facebook’un yeni Live location özelliği mükemmel iş görüyor!


Sosyal uygulamaların, konumumu kontrolüm olmadan kullanmasını sevmiyorum. Ürpertici ve potansiyel olarak tehlikeli. Fakat sadece istediğim kişilerle istediğim an canlı konumumu paylaşmak heyecan verici. Facebook Messenger’ın yeni Live location özelliği bu noktada işe yarıyor.

Canlı Konum (Live Location) , Messenger sohbetlerinde konumunuzu paylaşmanızı sağlar. Bu şekilde, nerede olduğunuzu kimlerin görebileceğini tamamen kontrol edebilirsiniz. Ayrıca, “canlı” olduğu için ilerlemenizi gösterir ve arkadaşlarınız daima nerede olduğunuzu ve ne zaman varacağınızı bileceklerdir. Canlı Konumunuzu Messenger’daki bir grup arkadaşınızla veya yalnızca bir kişi ile paylaşabilirsiniz – bu size bağlı! Özellikle kız arkadaşınızın gece yolculuğu için mükemmel bir güvenlik uygulaması haline getirilebilir, ailenize geç kalacağınızı söylemenin de harika bir yolu. Ve Live Location yalnızca bir saat sürer, yani konumunuzu karşıdaki kişi 1 saat boyunca takip edebilir.

Tabii ki, “paylaşımı durdur” a dokunarak Canlı Konumunuzu paylaşmayı bırakma seçeneğiniz olacak ve Canlı Konumunuzu ne kadar paylaştığınızı göreceksiniz. Haritanın sağ alt köşesinde küçük bir geri sayım saati bulunmakta.

Nasıl çalışır?

  • Canlı Konumunuzu paylaşmak için Konum simgesine dokunun veya Daha fazla simgesine dokunun ve ardından Konum seçin.
  • Bulunduğunuz yerin bir haritasını ve Canlı Konumunuzu paylaşmak için mavi bir çubuğa dokunma seçeneğinizi göreceksiniz. Haritada yalnızca statik bir noktayı paylaşmayı tercih ederseniz, sağ üst köşedeki kırmızı pin’e hafifçe vurun.
  • Canlı Konumunuzu paylaşmayı seçerseniz, onu paylaştığınız kişiler sonraki 60 dakika boyunca nerede olduğunuzu görebilir.
  • Canlı Konumunuzu istediğiniz zaman paylaşmayı bırakabilirsiniz; Sadece paylaşımı durdur’a dokunun.
  • Haritanın sağ alt köşesindeki küçük bir saat size konumunuzu ne kadar daha paylaştığınızı da bildirir.

 

Yorumlar